Spletni časopis APRIL

spletni_casopis_APRIL

April je za nami in že smo korak bliže koncu šolskega leta. Mesec je minil v senci velikonočnih praznikov, ki so nam z velikonočnim ponedeljkom ponudili kanček več počitka. Z aprilom se poslavljamo tudi od mask v trgovinah in uradnih ustanovah. Z velikim veseljem lahko rečem, da so maske padle.

Za nami sta kar dva kulturna dneva in tudi nekaj naravoslovnih in tehniških dnevov. Konec meseca smo učenci višje stopnje obiskali Narodno galerijo  in se sprehodili po Plečnikovi Ljubljani – naši prestolnici. April se poslavlja v soju prvomajskih počitnic, ki nam bodo ponudile zadnjo postojanko pred ciljem – uspešnim koncem šolskega leta.

Ajda Oblak

Dobrodelna tržnica za Mozirsko kočo

V soboto, 9.4. smo sodelovali na dobrodelni tržnici za Mozirsko kočo.

PD Mozirje v sodelovanju z Društvom kmetic Zgornje Savinjske doline, s Tic Mozirje in OŠ Mozirje.

Plavalni tečaj, 2. a

Bili smo na plavalnem tečaju v Velenju. Vsako jutro smo komaj čakali, da skočimo v bazen. Čeprav je bila voda nekoliko hladna, smo zelo uživali. Ko smo se vračali v šolo, smo na avtobusu veselo prepevali. Imeli smo se super.

V 1.A razredu je že pomladno – praznično vzdušje.

SPLETNI ČASOPIS MAREC

spletni_casopis_marec

V pozdrav smo pomahali pomladi in prvim sončnim žarkom. Za nami je pester mesec, poln raznih dejavnosti. Devetošolci smo v marcu že oddali prijave na želene srednje šole. Obeleževali smo dan žena, materinski dan, gregorjevo.

Žal ima pomlad tudi malce grenkega priokusa, saj v Ukrajini divja vojna. Prav v ta namen smo na šoli zbirali tudi hrano in potrebščine za Ukrajince, ki so potrebni pomoči. Upam, da se zadeve po svetu kmalu umirijo in nastopi mir, da bomo lahko vsi uživali v toplih pomladih dneh.

Ajda Oblak